Mojo Makers
Mojo Makers
Torsdag 29. januar kl. 20:00
Niels Skousen m/band
Niels Skousen m/band
Fredag 30. januar kl. 20:00
Jazz Jam
Jazz Jam
Mandag 2. februar kl. 20:00
Niclas Knudsen US Organ
Trio
Niclas Knudsen US Organ Trio
Tirsdag 3. februar kl. 20:00
Nancy Harms (US)
Nancy Harms (US)
Torsdag 5. februar kl. 20:00
Judah & The Lion (US)
Judah & The Lion (US)
Lørdag 7. februar kl. 20:00
Blue Monday
Blue Monday
Mandag 9. februar kl. 20:00
TemaTirsdag - Mundharperi 
og andre krumspring
TemaTirsdag - Mundharperi og andre krumspring
Tirsdag 10. februar kl. 19:30
Steen Jørgensen
Steen Jørgensen
Onsdag 11. februar kl. 20:00
Bülow/Kristiansen/Lundgaard
Bülow/Kristiansen/Lundgaard
Torsdag 12. februar kl. 20:00
Jesper Thilo Quartet
Jesper Thilo Quartet
Fredag 13. februar kl. 20:00
B. Rockmann
B. Rockmann
Søndag 15. februar kl. 15:00
Jazz Jam
Jazz Jam
Mandag 16. februar kl. 20:00
New Music Orchestra
New Music Orchestra
Tirsdag 17. februar kl. 20:00
Cara (IRL/DE)
Cara (IRL/DE)
Onsdag 18. februar kl. 20:00
Girls In Airports
Girls In Airports
Torsdag 19. februar kl. 20:00
Sinne Eeg
Sinne Eeg
Fredag 20. februar kl. 20:00
The Cabin Project
The Cabin Project
Lørdag 21. februar kl. 20:00
Michael Bladt & Aarhus Jazz
Orchestra
Michael Bladt & Aarhus Jazz Orchestra
Søndag 22. februar kl. 20:00
Jazz Jam
Jazz Jam
Mandag 23. februar kl. 20:00
Birgitte Soojin Kvartet
Birgitte Soojin Kvartet
Torsdag 26. februar kl. 20:00
Klezmofobia
Klezmofobia
Fredag 27. februar kl. 20:00
Christian Hjelm - Solo
Christian Hjelm - Solo
Lørdag 28. februar kl. 10:00
Esben Just Solo - 
Helt Normal
Esben Just Solo - Helt Normal
Lørdag 28. februar kl. 20:00
Amanda Lagoni & Bigband 
5000 DK
Amanda Lagoni & Bigband 5000 DK
Søndag 1. marts kl. 15:00
Jazz Jam
Jazz Jam
Mandag 2. marts kl. 20:00
TemaTirsdag - Ivan Pedersen
TemaTirsdag - Ivan Pedersen "Et musikliv fra A til Z"
Tirsdag 3. marts kl. 19:30
Jeff Ballard Fairgrounds (US)
Jeff Ballard Fairgrounds (US)
Onsdag 4. marts kl. 20:00
Jonah Blacksmith
Jonah Blacksmith
Torsdag 5. marts kl. 20:00
Carsten Dahl Trio
Carsten Dahl Trio
Fredag 6. marts kl. 20:00
Thomas Buttenschøn -
Thomas Buttenschøn -
Lørdag 7. marts kl. 20:00
Blue Monday
Blue Monday
Mandag 9. marts kl. 20:00
Rockabilly Heart
Rockabilly Heart
Fredag 13. marts kl. 20:00
Marie Carmen Koppel m.
band
Marie Carmen Koppel m. band
Lørdag 14. marts kl. 10:00
Heimatt
Heimatt
Lørdag 14. marts kl. 20:00
Jazz Jam
Jazz Jam
Mandag 16. marts kl. 20:00
Theessink & Møller
Theessink & Møller
Onsdag 18. marts kl. 20:00
Mirel Wagner (FIN)
Mirel Wagner (FIN)
Torsdag 19. marts kl. 20:00
Maggie Bjorklund
Maggie Bjorklund
Lørdag 21. marts kl. 20:00
Jazz Jam
Jazz Jam
Mandag 23. marts kl. 20:00
Carl Erik Lundgaard & 
Svøbsk Kvartet
Carl Erik Lundgaard & Svøbsk Kvartet
Torsdag 26. marts kl. 20:00
Freddy and the Phantoms
Freddy and the Phantoms
Fredag 27. marts kl. 20:00
Jazz Jam
Jazz Jam
Mandag 30. marts kl. 20:00
Almugi 4tet
Almugi 4tet
Torsdag 9. april kl. 20:00
Marie Frank m/band
Marie Frank m/band
Lørdag 11. april kl. 20:00
Blue Monday
Blue Monday
Mandag 13. april kl. 20:00
TemaTirsdag - Pink Floyd
TemaTirsdag - Pink Floyd
Tirsdag 14. april kl. 19:30
Robyn Stapleton Trio (SCO)
Robyn Stapleton Trio (SCO)
Onsdag 15. april kl. 20:00
Bremer/McCoy
Bremer/McCoy
Torsdag 16. april kl. 20:00
Ron Hacker and the 
Hacksaws (US/DK)
Ron Hacker and the Hacksaws (US/DK)
Fredag 17. april kl. 20:00
Travelling Tribes + Elena 
Setién
Travelling Tribes + Elena Setién
Lørdag 18. april kl. 20:00
H.P Lange & The Delta
Connection
H.P Lange & The Delta Connection
Torsdag 23. april kl. 20:00
Michael Learns To Rock
Michael Learns To Rock
Lørdag 25. april kl. 10:00
The Statesboro Revue (US)
The Statesboro Revue (US)
Lørdag 25. april kl. 20:00
Jazz Jam
Jazz Jam
Mandag 27. april kl. 20:00
Natalie McCool (UK)
Natalie McCool (UK)
Tirsdag 28. april kl. 20:00
Cigna & Ørum Von
Spreckelsen Quartet
Cigna & Ørum Von Spreckelsen Quartet
Onsdag 29. april kl. 20:00
Jørgen Klubien
Jørgen Klubien
Lørdag 2. maj kl. 10:00
Jazz Jam
Jazz Jam
Mandag 4. maj kl. 20:00
Bop Soup
Bop Soup
Torsdag 7. maj kl. 20:00
David Grissom (US)
David Grissom (US)
Fredag 8. maj kl. 20:00
Blue Monday
Blue Monday
Mandag 11. maj kl. 21:00
Caroline Henderson
Caroline Henderson
Torsdag 14. maj kl. 20:00
Kasper Tom 5
Kasper Tom 5
Torsdag 21. maj kl. 20:00
James Hill & Anne Janelle
James Hill & Anne Janelle
Tirsdag 26. maj kl. 20:00
Mojo Makers
Torsdag
29. jan
kl. 20:00

Mojo Makers

Blues-Rock-Roots
Køb billet her
Niels Skousen m/band
Fredag
30. jan
kl. 20:00

Niels Skousen m/band - UDSOLGT

Poetisk rock
Køb billet her
Judah & The Lion (US)
Lørdag
7. feb
kl. 20:00

Judah & The Lion (US)

Americana
Køb billet her
Jesper Thilo Quartet
Fredag
13. feb
kl. 20:00

Jesper Thilo Quartet

Jazz
Køb billet her
B. Rockmann
Søndag
15. feb
kl. 15:00

B. Rockmann

arr. Rock med Rynker

Rock
New Music Orchestra
Tirsdag
17. feb
kl. 20:00

New Music Orchestra

18 pers.bigband

Bigband
Girls In Airports
Torsdag
19. feb
kl. 20:00

Girls In Airports

Jazz/Indie/Folk
Køb billet her
Birgitte Soojin Kvartet
Torsdag
26. feb
kl. 20:00

Birgitte Soojin Kvartet

Vokaljazz
Køb billet her
Amanda Lagoni & Bigband 
5000 DK
Søndag
1. mar
kl. 15:00

Amanda Lagoni & Bigband 5000 DK

Jazz
Jonah Blacksmith
Torsdag
5. mar
kl. 20:00

Jonah Blacksmith

Alternative Folk
Køb billet her
Blue Monday
Mandag
9. mar
kl. 20:00

Blue Monday

m. Mika Vandborg - Fri entré

Blues
Heimatt
Lørdag
14. mar
kl. 20:00

Heimatt

En Lang Optur...

Køb billet her
Theessink & Møller
Onsdag
18. mar
kl. 20:00

Theessink & Møller

Blues/Roots
Køb billet her
Mirel Wagner (FIN)
Torsdag
19. mar
kl. 20:00

Mirel Wagner (FIN)

Singer-Songwriter
Køb billet her
Maggie Bjorklund
Lørdag
21. mar
kl. 20:00

Maggie Bjorklund

Indie/Rock/Country
Køb billet her
Almugi 4tet
Torsdag
9. apr
kl. 20:00

Almugi 4tet

v. Mads la Cour

Jazz
Køb billet her
Marie Frank m/band
Lørdag
11. apr
kl. 20:00

Marie Frank m/band

Næste album på Dansk

Singer-Songwriter
Køb billet her
TemaTirsdag - Pink Floyd
Tirsdag
14. apr
kl. 19:30

TemaTirsdag - Pink Floyd

Foredrag/Rock
Køb billet her
Robyn Stapleton Trio (SCO)
Onsdag
15. apr
kl. 20:00

Robyn Stapleton Trio (SCO)

arr. Folk Club Fyn

Folk
The Statesboro Revue (US)
Lørdag
25. apr
kl. 20:00

The Statesboro Revue (US)

Americana
Køb billet her
Natalie McCool (UK)
Tirsdag
28. apr
kl. 20:00

Natalie McCool (UK)

arr. Castor Visions

Pop/Alternative
Køb billet her
Bop Soup
Torsdag
7. maj
kl. 20:00

Bop Soup

m. Bert Boeren (NL)

Bebop/Hardbop
Køb billet her
Blue Monday
Mandag
11. maj
kl. 21:00

Blue Monday

m. H.P. Lange - Fri entré

Blues
Kasper Tom 5
Torsdag
21. maj
kl. 20:00

Kasper Tom 5

Komplekse strukturer

Jazz
Køb billet her
Dexter - Vindegade 65 - 5000 Odense C - tel. +45 63 11 27 28 -